Ztracený vodník Zelenáč

Hořejší rybník, Hloubětín

110 návštěv, 4.3 (41)

author avatar

Vytvořil/a:

Míša Vejmelková

Věkový rozsah3 - 6 let Délka trasy0.9 km Doba výletu50 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Od nepaměti se vodník Zelenáč stará o Hořejší rybník, jeho okolí a místní pohádkové bytosti. Rybník ale najednou vypadá opuštěně a zanedbaně. Co se mohlo přihodit?"

Popis

V tomto příběhu jde o osvobození vodníka Zelenáče, který byl unesen. Vydáte se po jeho stopách a s pomocí rad místních zvířátek zjistíte, co se stalo a co je třeba udělat, abyste vodníka osvobodili. Na cestě vás čeká 6 stanovišť a stejné množství úkolů.

Cesta

Trasa vede podél Hořejšího rybníka, je rovná a dobře přístupná pro kočárek i v zimním počasí. Trasa není postavena jako okruh. Poblíž cíle je zastávka autobusu a tramvaje. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s energií na cestu zpět. Zpět se můžete vydat jinou cestou kolem rybníka a nebo po cyklostezce/bruslostezce. V oblasti žije mnoho kachen a lysek. Pokud vezmete krmivo, zpestříte si výlet (prosíme dbejte na vhodné krmivo pro kačenky). Pokud vezmete brusle nebo odrážedla, můžete se vrátit po cyklostezce, najdete zde i restauraci.

Výlet vám přináší

Míša Vejmelková author avatar

Jmenuji se Míša a jsem maminkou dvou malých dětí, Adélky (3 roky) a Tomáška (1 rok). Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako manažerka v mediální agentuře, nyní mě na jeden a půl úvazku vytěžují moje děti. Ve zbylém čase jsem chtěla dělat něco smysluplného a postupně jsme s manželem došli k myšlence vytvořit aplikaci naplněnou hravými výlety v přírodě pro děti. Jako malé dítě jsem s rodiči a sestrami výletila téměř každý víkend a dodnes si pamatuji, jaký to byl zážitek, když se za výletem skrývala zároveň cesta za nějakým dobrodružstvím. Ráda bych teď takové zážitky vytvářela pro další děti.